Et piano ble plassert på gaten slik at alle som ville kunne spille på det. Det var «Sarasota Keys Piano Project» som donerte det bort.

Når en uteligger setter seg ned og begynner å spille, skaper dette mange reaksjoner. Når man så finner ut hvor god han er til å spille, blir de fleste målløse.

Mannen som spiller på pianoet har en unik historie. Han studerte musikk i Michigan, men hadde ikke nok penger til å fullføre. Han tok på seg ulike jobber for å tjene nok til å forsørge familien sin. På nytt tok livet hans en brå og vond vending, når kona døde i 1998.

Fra da bodde han på gata.

I dag finnes denne mannen ofte bak pianoet som er plassert i gata. Han holder små konserter, og noen ganger gir han korte leksjoner til barn som vil lære å spille piano.

Vakkert! Både historien hans, og musikken han skaper.

Del.
Skriv en kommentar