Om du er som meg så er du ikke spesielt god til å lage desserter – eller glad i å prøve i det hele tatt. Alle som gjester mitt hus vet at om de vil ha dessert må de ta med seg sin egen eller forvente noe rett ut av boksen.
Men, endelig har jeg funnet en enkel dessertrett som til og med jeg skal klare å lage. Alt du trenger er TO ingredienser:
Cirka 5 desiliter smeltet vaniljeiskrem + 4 desiliter selvhevende mel (eller vanlig mel som du inkluderer to teskjeer bakepulver og én teskje salt).
That’s it. Bland det sammen og legg i en oljesprayet brødform. Sett det hele inn i en ovn forvarmet til 180 grader og la den stå i 35 til 50 minutter – helt til den er gyllen på toppen.
Ta den ut og la den kjøle seg ned i formen før du tar den ut og lar den kjøle seg i enda noen minutter på en rist.
