Vi skal her få hilse på McKenzie Carey, en skjønn jente født i 2002. Ett år etter at hun ble født ble hun diagnostisert med livstruende sykdom i mitokondriene, som har gått sterkt utover hennes evne til å gå og snakke, og gjort at hun i dag er avhengig av rullestol.

Til tross for de store begrensningene har hun to fantastiske foreldre som stiller opp 100 %. Disse fungerer som Mckenzies solstråler i hverdagen, selv på dager når ting er ekstra vanskelig.

Selv om hun ikke har muligheten til å gå eller snakke, hindrer ikke det henne fra å danse og synge foran en jublende forsamling. Når du ser hvor bredt hun smiler etter opptredenen så kan du jo tenke deg hvor mye det betydde for henne. For en far, og for en datter, som finner glede i hverdagen selv når livet stritter imot.

Del.
Skriv en kommentar